Skuteczne oczyszczanie jelit

Oczyszczanie organizmu pozwala nam uwolnić się od szkodliwych substancji oraz toksyn, które za sprawą codziennych czynności zgromadziły się w naszym ciele. Proces ten wymaga od nas zastosowania szczególnych środków – substancji, które ułatwią naszemu organizmowi szybkie, sprawne i maksymalnie bezpieczne uporanie się z truciznami. Każdy z nas powinien przeprowadzać detoksykację przynajmniej kilka razy w roku.

Inaczej wygląda detoksykacja nerek, wątroby, jelit, a jeszcze inaczej oczyszczanie całego organizmu. Skupmy się na oczyszczaniu jelit, gdyż to w nich kryje się zazwyczaj najwięcej złogów, toksyn, a także pasożytów. Mimo że nasz organizm ma możliwości samoistnego wydalania nieczystości, częstotliwość i efektywność tego procesu zależy od nas samych – naszego zdrowia wydolności fizycznej i ogólnej sprawności.

Po czym poznać, że mamy problem z jelitami? Jeżeli męczą nas ciągle powracające biegunki czy zaparcia, to znak, że najwyższa pora zabrać się za oczyszczanie organizmu. Istnieje szereg naturalnych produktów, które znacząco wspomagają ten proces.

Po pierwsze: suszone śliwki

Detoksykacja organizmu poprzez zajadanie suszonych śliwek to sposób znany nam od zalania dziejów. Sam proces oczyszczania trwa w tym wypadku 2 tygodnie. Pierwszego dnia z rana zalewamy suszone śliwki wrzątkiem i odstawiamy. Wieczorem wypijamy powstały sok, a następnie zjadamy owocową papkę. Zanim pójdziemy spać powtarzamy czynność z rana. Gdy wstaniemy, ponownie wypijamy powstały sok i wyjadamy pozostałe śliwki. Picie i jedzenie śliwek przez 14 dni, 2 razy na dzień sprawi, że nasze jelita będą „czyste jak łza”.

Po drugie: jabłka

Ci, którzy nie przepadają za śliwkami, a jednocześnie lubią jabłka, mogą bez przeszkód sięgnąć po te owoc. Oczyszczanie z pomocą jabłek trwa 1 dzień, więc jest to świetny sposób na szybkie pozbycie się z organizmu zaległych złogów. W czasie jednego dnia spożywamy 2 kg jabłek podzielonych na 8 porcji. Każdą z porcji jemy średnio co około 2 h. Specjaliści w zakresie „jabłkowego detoksu” mówią, że kwaśniejsza odmiana dużo lepiej wpływa na końcowy efekt.

Po trzecie: błonnik

Przy oczyszczaniu jelit sprawdzi się błonnik. Niestety, zwyczajna spożywana dawka dzienna jest za mała, aby przeprowadzić skuteczny detoks. W tym celu należy sięgnąć po sprawdzony suplement diety np. Fibre Select. Fibre Select to prawdziwa „bomba” błonnikowa, która pozwala oczyścić nie tylko jelita, ale przy okazji cały organizm. W środku znajdziemy wyłącznie naturalne składniki, w tym: mikronizowany błonnik jabłkowy (Malus Mill.), łupinę nasienną babki jajowatej (Plantago ovata), mikronizowany błonnik lniany (Linum usitatissimum), oligofruktozę z korzenia cykorii (Cichorium L.), inulinę z korzenia cykorii (Cichorium L.), a także guma guar – galaktomannan z bielma nasion Guar. Fibre Select dostarcza nam aż 10 g błonnika dziennie – chyba najwięcej ze wszystkich tego typu suplementów dostępnych na rynku. Warto wspomnieć, iż produkt ten pozwala raz na zawsze pozbyć się problemów z zaparciami oraz wzdęciami.

Po czwarte: kefir

Dobrym sposobem na oczyszczanie jelit jest również kefir. Jak wiadomo, sprzyja on odbudowie flory bakteryjnej. W tym przypadku zaleca się spożywanie wyłącznie 2 l kefiru w ciągu dnia – dokładnie 1 szklankę co 1 – 1,5 h do momentu, aż wypije się wszystko. Tego typu detoks można stosować nie częściej niż 1 w miesiącu.

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *